Prominent & Leading Wholesaler from Ghaziabad, we offer vessel sealing system.
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| System type | Electrosurgical |
| Sealing capacity | Up to 5 mm |
| Usage | Laparoscopy |
| Weight | 5.5 Kg |
| Usage/Application | Hospital |
| Handle type | Reusable |
| Jaw type | Curved |
| Instrument length | 35 cm |
| Size | 300 mm x 150 mm x 250 mm |
| Brand | vedika surgical |
| Working mode | Seal and cut |
| Compatible unit | Standard ESU |
| Sterility | Sterile |
| Warranty | 1 year |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Aman Rajput (CEO)
Vedika Surgical
00, CNG Petrol Pump Gali No 4 Karan Vihar Khora, Khora Colony, Krishna Public School
Ghaziabad - 201020, Uttar Pradesh, India