We are a leading Wholesaler of ent sinuscope 2.7mm, 0 degree from Ghaziabad, India.
₹ 27000 / Piece Get Latest Price
| Scope Diameter | 2.7 mm |
| Size | 2.7 mm |
| Application Type | Sinuscope |
| Scope Length | 175 mm |
| Field of View | 0 Degree |
| Direction Of View | 0 deg |
| Working Length | 175 mm |
| Application | Pediatric |
| Viewing Angle | 0° |
| Sterilization | Autoclave |
| Light Source Type | Fiber Optic |
| Image Type | Video Scope |
| Sterile/ Non Sterile | Sterile |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
| Outer Diameter | 4 mm |
Minimum order quantity: 1 Piece
Adopt high-quality stainless steel
Can stand of the temperature of 134°C/273° F for sterilization
Clear field of view
1 year warrenty for foggy vision
Aman Rajput (CEO)
Vedika Surgical
00, CNG Petrol Pump Gali No 4 Karan Vihar Khora, Khora Colony, Krishna Public School
Ghaziabad - 201020, Uttar Pradesh, India