We are a leading Wholesaler of radio frequency cautery machine from Ghaziabad, India.
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Power Output | 50 W |
| Size | 2 mm |
| Working Mode | Cut + Coag |
| Frequency | 3.5 MHZ |
| Usage/Application | Hospital |
| Application | ENT |
| Control Type | Foot + Hand |
| Display Type | Digital |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | vedika Surgical |
| Maximum Power | 230W |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 220V |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 1 Piece
Aman Rajput (CEO)
Vedika Surgical
00, CNG Petrol Pump Gali No 4 Karan Vihar Khora, Khora Colony, Krishna Public School
Ghaziabad - 201020, Uttar Pradesh, India