Pioneers in the industry, we offer portable laparoscopic led light source 10 watt from India.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Light Technology | LED |
| Power Output | 50 W |
| Power | 5w |
| Color Temperature | 5w |
| Light Path Distance | 94 to 181 m |
| Light Source Type | LED |
| Brightness Control | Manual Knob |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Light Color | Cool Wihte |
| Light Output | 2500 lm |
| Material | ABS |
| Power Voltage | 10W |
| Usage/Application | Laparoscopic |
Minimum order quantity: 1 Piece
uesd for ENT
we are provide wide range products for ent like scope head light , and ent complete unit
all products are ce and iso certified .
Aman Rajput (CEO)
Vedika Surgical
00, CNG Petrol Pump Gali No 4 Karan Vihar Khora, Khora Colony, Krishna Public School
Ghaziabad - 201020, Uttar Pradesh, India