Pioneers in the industry, we offer touch screen laparoscopic led light source from India.
₹ 27000 / Piece Get Latest Price
| Light Technology | LED |
| Power Output | 120 W |
| Color Temperature | 5000K |
| Light Source Type | LED |
| Power | 120W |
| Brightness Control | Digital Control |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Light Output | 4000 lm |
| Power Voltage | 220 voltage |
| Usage/Application | ENT, Endoscopy, Laproscopy, Gyncology, Arthroscopy |
| Fiber Connector Type | Storz |
| No Of Ports | Dual Port |
| Color | white |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Body Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Display | Digital |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are one of the Leading supplier and trader of Hyesteroscopic Laparoscopic Urology Ent Video Endotainer ,Gynecology Instruments, Cystoscopy set , we provide all over India
All Products are ce and ISO Certified
Aman Rajput (CEO)
Vedika Surgical
00, CNG Petrol Pump Gali No 4 Karan Vihar Khora, Khora Colony, Krishna Public School
Ghaziabad - 201020, Uttar Pradesh, India