Prominent & Leading Wholesaler from Ghaziabad, we offer laparoscopic cold led light source 120 watt.
₹ 27000 / Piece Get Latest Price
| Light Technology | LED |
| Power Output | 120 W |
| Power | 120W |
| Power Watt | 10W |
| Color Temperature | 5000K |
| Light Source Type | LED |
| Display | Digital |
| Brightness Control | Digital Control |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Light Output | 2500 lm |
| Power Voltage | 220V |
| Usage/Application | ENT, Endoscopy, Laproscopy, Gyncology, Arthroscopy |
Minimum order quantity: 1 Piece
Aman Rajput (CEO)
Vedika Surgical
00, CNG Petrol Pump Gali No 4 Karan Vihar Khora, Khora Colony, Krishna Public School
Ghaziabad - 201020, Uttar Pradesh, India