Offering you a complete choice of products which include laparoscopic gallbladder extractor.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Instrument Type | Gall bladder extractors |
| Usage Type | Reusable |
| Working Type | Bipolar |
| Diameter | 5 mm |
| Length | 330 mm |
| Application | Gynecology, General Surgery, Bariatric, Urology |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Trocar |
| Usage/Application | Hospital |
| Disposable/ Reusable | Reusable |
| Brand | Vedika surgical |
| Country of Origin | Made in India |
| Vedika surgical | 1kg |
High Quality Gall Bladder Grasper Laparoscopic Forceps
Material : Stainless Steel ; High Quality Smooth Action
Diameter : 10 mm ;
Autoclaveable : Yes ; Color - Black
Application : Surgical Laparoscopy
Aman Rajput (CEO)
Vedika Surgical
00, CNG Petrol Pump Gali No 4 Karan Vihar Khora, Khora Colony, Krishna Public School
Ghaziabad - 201020, Uttar Pradesh, India