We are a leading Wholesaler of hysteroscopy set 4mm from Ghaziabad, India.
₹ 27000 / Piece Get Latest Price
| Scope Diameter | 4.0 mm |
| Working Length | 302 mm |
| Direction Of View | 30 deg |
| Type | Operative |
| Automation Grade | Manual |
| Sheath Size | 4mm |
| Flow Type | Continuous Flow |
| Usage | Office Hysteroscope |
| Usage/Application | Hospital |
| Sterility | Sterile |
| Country of Origin | Made in India |
| 4mm | 2kg |
Product: HYSTEROSCOPY SET
Diameter: 2.9mm & 4mm
Hysteroscopy operative sheath
Diagnostic sheath
Semi rigid biopsy forceps 5fr
Semi rigid scissors 5fr.
Semi rigid grasper
Warranty: 1 year
Material: stainless steel
We have quality product all products are ce and iso certified
Please contact for more information
Aman Rajput (CEO)
Vedika Surgical
00, CNG Petrol Pump Gali No 4 Karan Vihar Khora, Khora Colony, Krishna Public School
Ghaziabad - 201020, Uttar Pradesh, India