Offering you a complete choice of products which include vessel sealing system monoseal prime.
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Vessel Type | Vessel sealing system |
| Mode of Operation | Bipolar Mode |
| Sealing Type | Cap Sealing |
| Cap Diameter | 20–40 mm |
| Vessel Material | Metal |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Sealing Speed | Up to 20 bpm |
| Brand | Monoseal Prime |
| Usage/Application | Hospital |
| Weight | 7.5Kg |
| Size | 410mm(L) x 355mm(W) x 155mm(H) |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 230V |
| Power | 400W |
Minimum order quantity: 1 Piece
Aman Rajput (CEO)
Vedika Surgical
00, CNG Petrol Pump Gali No 4 Karan Vihar Khora, Khora Colony, Krishna Public School
Ghaziabad - 201020, Uttar Pradesh, India