Our product range includes a wide range of electrosurgical unit smart 4 plus.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Output power | 400 W |
| Number of modes | 7 modes |
| Application | Urology, Laparoscopy |
| Usage/Application | Hospital |
| Max cut power | 400 W |
| Max coag power | 200 W |
| Monopolar channels | 2 channels |
| Type Of Equipment | cautery machine |
| Maximum Power | 50hz |
| Product Type | electrosurgical Unit |
| Brand | vedika surgical |
| Bipolar function | Yes |
| Foot switch | Dual pedal |
| Weight | 8kg |
| Warranty | 1 year |
Minimum order quantity: 1 Piece
Aman Rajput (CEO)
Vedika Surgical
00, CNG Petrol Pump Gali No 4 Karan Vihar Khora, Khora Colony, Krishna Public School
Ghaziabad - 201020, Uttar Pradesh, India